ankara implant

WhatsApp (+90) 546 468 8083

Ankara İmplant

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

Günümüzde bakıldığında, ülkemizde genel olarak insanların alım güçleri düşünüldüğünde implant tedavisinin çok uygun maliyetli bir tedavi olduğu söylenemez. Ancak, elde edilen sonuç ve başarı oranı kıyaslandığında yapılan harcamanın boşa gitmeyeceği tedavi yöntemlerinden biridir.

implant fiyatları
implant fiyatları

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Önemli Unsurlar

  • Sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulması.
  • İmplant uygulama işleminin karmaşıklığı, hastanın ağız içi durumu ve ihtiyaçları. (İmplant tedavisinde maliyeti etkileyen bir etken de, kişinin implant yaptıracağı bölgenin implanta uygun olup olmadığıdır. İmplanta uygun olmayan ağız yapısı, ek tedavi süreçleri doğuracağından ve implant için uygun altyapı oluşturulması gerektiğinden, bu tarz tedavi de implantın fiyatını etkiyecek bir etkendir.)
  • Hekimin tercih ettiği implant markasının tedavinin maliyetine etki etmesi. (Piyasada çok çeşitli ve fiyat aralıkları farklı olan implant modelleri vardır. Hekimin kullandığı implant, implant uygulamasının maliyetini de etkilemiş olur.)

Kesin fiyat, hekimin hastanın ağız ve çene yapısını muayene etmesi, tedavi şekline karar vermesi ve hastanın talep ettiği protez tipine göre ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile, insanların alım gücü göze alındığında ilk bakışta pahalı gibi görünen implant tedavisi özellikle implant tedavisi uygulanan kişilerin uzun dönemde aldıkları verim, kullanım rahatlığı, konfor, güven göz önüne alındığında çok da pahalı olmadığı sonucunu doğurmaktadır.

İmplant tedavisi olmak veya implant fiyatları hakkında bilgi almak istediğiniz takdirde İmplant merkezi Mutludent'i arayabilirsiniz.
implant fiyatları

İmplant Tedavisi Videosu!