ankara implant

WhatsApp (+90) 546 468 8083

Hizmetler

Neden daha çok yetişkin diş teli takmaya başladı?

Son yıllarda diş tellerinin hacimleri küçüldüğü ve daha az gözle görülür hale geldiğinden dolayı, gittikçe daha fazla yetişkin çeşitli sebeplerle diş teli taktırmaktadırlar.

Bazı yetişkinler, ciddi veya ileri bir hasara neden olmadan önce dişleri veya çeneleri ile ilgili problemleri düzeltmek isterler. Diğerleri ise, uzun süredir devam eden kozmetik endişelerle görünümlerini daha iyi hale getirmek isterler. Unutmamalısınız ki, “kozmetik” problemler bile zaman içinde gerçek hasara neden olabilir. Düzgün olarak hizalanmamış olan dişler ve çeneler, erken yıpranma ve aşınma, diş çürüğü ve dişeti hastalığına neden olarak; takma diş veya diğer rekonstrüktif çözümler ve hatta daha kapsamlı cerrahi operasyonlar gerektirebilir.

diş teli fiyatları
Diş teli fiyatları ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ankara Ortodonti Merkezi Mutludent'i arayınız.
ankara implant

Yeni teknikler ve daha az fark edilebilen diş telleri nedeniyle yetişkinler aşağıdaki problemlerin düzeltilmesi için diş telleri taktırıyorlar:

  • Dişler arasındaki boşluklar
  • Birbirini iten dişler (çarpıklık)
  • Kırık dişler
  • Isırma bozuklukları (sıkı kapanış, çapraz kapanış vs)

Bir yetişkin olarak diş tellerinin bana uygun olup olmadığını nasıl anlarım?

Diş tellerinden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, diş hekiminizden – çapraşık dişlerle ilgili problemleri düzeltmek için özel olarak eğitim almış diş hekimi olan bir ortodontist tavsiye etmesini isteyin. Ortodontist, dişlerinize bakacak ve belki de altta bulunan kemik yapısını incelemek için, röntgen alacaktır. Sonuca bağlı olarak bir tedavi planı tavsiye edecektir. Diş telleri çapraşık dişleri düzeltmek için popüler bir seçenek olmasına rağmen, ortodontist, hareketli yer tutucu ya da headgear gibi başka tedavi seçenekleri sunabilir.

diş teli fiyatları

Diş Kaplama

Dişin üzerinin estetik bir materyalle tam olarak kaplanmasıdır. En çok tercih edilen malzemeler zirkonyum ve porselen kaplamadır.

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün yerleşmesini ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisini sağlayan uzmanlık dalıdır.

Protez Diş

Estetik bozuklukların, kaybedilmiş dişlerin yerine konan, estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçları gideren tüm yapay oluşumlardır.

Kanal Tedavisi

Dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında, Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınmasıdır.

Diş Beyazlatma

Dişlerde oluşan renklenmelerin giderilmesidir. Dişlere mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılır, dişler hemen birkaç ton açılır.

Panaromik Film

Panaromik Film ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir.